Rok 2011

Fundacja Kalambur zorganizowała kilka koncertów na międzynarodowych festiwalach teatralnych oraz wyprodukowała 2 nowe projekty: etnologiczno-muzyczny oraz muzyczno-edukacyjny.

  • Premiera wydarzenia muzycznego Gliniane Pieśni.  Gliniane Pieśni to projekt skupiający muzyków doświadczonych zarówno w awangardzie jak i w muzyce etnicznej z różnych stron świata, połączonych wspólną ideą stworzenia niezwykłej orkiestry ceramicznej oraz eksperymentu głosowego bazującego na starych pieśniach z różnych kultur. Dziesiątki specjalnie zaprojektowanych i własnoręcznie ulepionych z gliny instrumentów oraz archaiczne techniki wokalne pozwoliły wykreować unikalne brzmienia, które w niesamowitym muzycznym spektaklu opowiadają historię o życiu i śmierci, o szczęściu miłości i cierpieniu straty, o nietrwałości i wieczności. Nad wszystkim czuwa z zaświatów duch tajemniczego czeskiego kompozytora Ladislava Antona, inżyniera z wykształcenia, palacza zwłok z zawodu, z zamiłowania projektanta glinianych instrumentów.

  • Zorganizowanie przeglądu orkiestr Dętych na Festiwalu Podwodny Wrocław w ramach Sceny Kalambur, która co roku prezentuje, niebanalne, awangardowe, muzyczne pomysły, projekty, wzbogacając tym koloryt offowego festiwalu wrocławskiego. Przegląd odbył się na terenie Browaru Mieszczańskiego oraz parady na terenie parku w rewitalizowanej dzielnicy Nadodrze.

  • Zorganizowanie projektu muzyczno-edukacyjnego Dźwięki z Odzysku. Projekt edukacyjny z udziałem dzieci z wrocławskiej dzielnicy Nadodrze. W ramach warsztatów z muzykami powstała Orkiestra z Surowców Wtórnych. Poszerzamy horyzonty, pokazujemy świat pełen niepotrzebnych przedmiotów, które jednak można twórczo wykorzystać. Poruszamy zagadnienia na styku muzyki i ekologii. Świadomą zabawę przeciwstawiamy bezrefleksyjnej konsumpcji. „Dźwięki z odzysku” to projekt prowadzony przez wrocławskich muzyków Pawła Romańczuka, Michała Litwińca, Pawła Czepułkowskiego i ekologa Łukasza Kumora. Powstał z inicjatywy Magdaleny Grobelnej pod auspicjami Fundacji Kalambur.

  • Zorganizowanie koncertów światowego projektu grupy Karbido „Stolik“. Koncerty odbyły się na:

    • Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „ Demoludy“ w Olsztynie
    • International Festival Theatre Pilzen w Czechach
    • Dimitria Art Festival w Salonikach w Grecji
Galeria