Sylwester 2016 – Wielki koncert gongów

Fundacja Kalambur wraz z organizatorami wrocławskiego Sylwestra przygotowała na zakończenie imprezy Wielki Koncert Gongów, który zabrzmi na wrocławskim rynku o godzinie 0:35.
Gong ma potężną moc. Gong wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki, spośród znanych instrumentów. Jego dźwięk potrafi rozpuścić ból, niepewność oraz emocjonalne i fizyczne blokady. Przebywanie w wibracji gongu to jak zalanie naszego ciała i umysłu oceanem dźwięku.
Start Nowego Roku w otwartym mieście Wrocławiu to wspaniała okazja do zagrania Wielkiego Koncertu Gongów z intencją pokoju na świecie. Zagrają gongi planetarne, symfoniczne, wietrzne, Maitreia Gongi Pokoju, oraz gongi balijskie i tajskie. Pojawią się też dwa największe gongi elementarne w Polsce, wielki gong Ziemi oraz gong Cosmo. Całość poprowadzi wrocławskie Niburu Project (Michał Litwiniec i Tomasz Niewiadomy), duet który od 8 lat gra cykliczne koncerty gongowe we Wrocławiu, zgodnie z kalendarzem lunarnym. W koncercie pojawią się ludzie pracujący na co dzień z energią gongu m.in. Tom Soltron Czartoryski, Abby Delsol z Argentyny, Vedran Petrak z Chorwacji, oraz Paweł Romańczuk z kolekcją gongów balijskich.