Witaminy grają…

Witaminy grają… to projekt Michala Litwińca założony w ramach Fundacji Kalambur z załogą Statku Kalambur we Wrocławiu. Ideą projektu jest granie, przez minimum 3 kwadranse, jednego dźwięku na różnych instrumentach i na różnych wysokościach oraz ze zmiennym natężeniem.

WITAMINY to grupa znajomych, których łączy nie tylko praca w kawiarni ale też chęć wspólnej ekspresji dźwięku. Dźwięk wyłonił się z czeluści Kalambura, gdzie pojawiły się też Witaminy. Witaminy grają drony, głównie, ale nie tylko.

W cyklu, który potrwa przez cały 2016 rok Witaminy zaprezentują odsłony: C, D, E, A, B-12, oraz na zakończenie cyklu tajemniczą, bliską załodze K-alambura – dźwięko-witaminę K.
Witaminy to zdarzenie eksperymentalne, głównie muzyczne, ale też okraszone krótką prelekcją oraz oprawą wizualną.

Witaminy są zdrowe i transowe. Jeden dźwięk wystarczy by zwitaminizować otoczenie.

Witaminy do kolejnych odsłon będą zapraszać zwitaminizowanych znajomych, przyjaciół, muzyków, kompozytorów….

24.03. we wrocławskiej Kalaczakrze Witaminy badały pierwszy dźwięk z cyklu – dźwięk C, którego częstotliwość dla c¹ wynosi 261,6 Hz a owa witamina zwiększa wydajność układu odpornościowego.Zagrały instrumenty: kamertony, fujary i flety, dzwonki, cymbały, klarnet kontraltowy, monochord,gong, vocale i overtony, shruti box, melodyka, barimbao, kalimba, moog, komputer,gitara basowa i elektryczna, perkusja…

17.06. na Festiwalu Podwodny Wrocław na Dworcu Świebodzkim Witaminy penetrowały i zagrały dźwięk D.
Gościem witaminy D był dr Niewiadomy z Niburu Project

29.09. Witaminy zagrały E w Starym Klasztorze
Gośćmi Witaminy E byli: doc. Monteur oraz psychotroniczna grupa Kormorany

2.04.2017 Witaminy zagrały B-12 w klubie festiwalowym Przeglądu Piosenki Aktorskiej

6.05.2018 Laboratorium Witaminy zaprezentowały wyniki swoich badań nad dźwiękiem A o częstotliwości wyjściowej 440hz. Koncert odbył się na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol. Laboratorium A oparło swoje badania głównie na dźwiękach wydobywanych jamą gębową. W tym celu został zaproszony do przedsięwzięcia żeński chór Piguły i to właśnie na bazie wokaliz oparty był majowy koncert.

Skład podstawowy Witamin to:
dr Majk
dr Olek
dr Matej

Galeria